Witrynki z plakatami

Często przechadzając się po muzeach, sklepach czy innych miejscach zauważamy stojaki na plakaty.

Są to specjalne przedmioty, na których umieszcza się plakaty ( zazwyczaj z obu stron), które informują nas o jakiś wydarzeniach czy też promocjach – w przypadku ofert sklepowych. Stojaki na plakaty są zazwyczaj umieszczane przy najbardziej ruchliwych miejscach, po to abyśmy mogli częściej zapoznawać się z treścią umieszczoną na plakacie.

Stojaki na plakaty mają formę trójkąta, gdzie na obydwu stronach możemy umieścić plakaty czy inne informacje, które chcemy przekazać szerszemu grono odbiorców. Zazwyczaj widnieją na nich informacje odzwierciedlające specyfikę danego miejsca. W przypadku muzeum czy teatru znajdują się na nich plakaty promujące dany spektakl czy wystawę oraz możliwy termin wernisażu. Istnieją również inne modele stojaków, osadzone na jednej nóżce z dodatkową wkładką na ulotki, które są o tej samej treści, co plakat.

Jest to ułatwienie dla prowadzących, ponieważ wszystkie ważne informacje, które chcemy przekazać konsumentowi widnieją na plakacie, dostępnym na wyciągnięcie ręki. Wówczas zainteresowana osoba, może dowiedzieć się nieco więcej na dany temat. Również jest to idealny zabieg informujący przechodnie osoby o danym wydarzeniu. Dzięki umiejscowieniu stojaku z plakatem obcujemy z jego treścią, zatrzymamy się i przeglądniemy to, co jest na niej zawarte. A nóż może nas zainteresuje i będziemy chcieli wybrać się na nową premierę spektaklu, lub skorzystać z oferty danego sklepu.