Rejestrator jazdy – wart inwestycji?

Rejestratory samochodowe są dziś powszechnie znane i używane, naszym zdaniem to dobrze. Dzięki nim, możemy odnaleźć sprawcę wypadku, dochodzić odszkodowania czy też po prostu udowodnić naszą niewinność.

Wypadki chodzą po ludziach a na drodze zdarza się to o wiele częściej. Nie tylko na drodze bo też na parkingach. Samochody które nie są wyposażone w autoalarm w razie stłuczki sprawcy mogą szukać jak igły w stogu siana.

Natomiast gdy posiadają rejestrator jazdy wyposażony w odpowiednie funkcje mogą wiedzieć jak, kto, gdzie i kiedy uszkodził nasz samochód. Jest to zdecydowanie ułatwieniem gdyż nie będziemy musieli naprawiać samochodu na własny koszt.

Wypadki na drodze, potrącenia pieszych czy rowerzystów to dziś norma. Codziennie słyszymy o śmiertelnym wypadku czy też poważnym uszkodzeniu ciała. Co zrobić gdy sprawca ucieknie a my nie zdążymy zapamiętać numeru rejestracyjnego?

Nie możemy być pewni ze uciekiniera ruszy sumienie i wróci, a mając wideorejestrator możemy pomóc poszkodowanym. Większość z tych gadżetów jest wyposażona nie tylko w nagrywanie tego co przed samochodem ale również wbudowana druga kamerka pozwala na rejestrowanie tego co w samochodzie i za nim.

Dzięki temu możemy nagrywać różnego typu filmy, które następnie umieścimy na różnych stronach czy youtubie. Tak na prawdę możliwości jest sporo, jednak najbardziej wszystkim zależy na bezpieczeństwu, dzięki nagrywaniu tego co dzieje się w pobliskim otoczeniu, możemy nagrać niebezpieczne manewry innych kierowców, które mogą posłużyć jako materiał dowodowy dla policji.

Czasem bywa tak, że to my zostajemy zatrzymani i niesłusznie oskarżeni – policja też miewa gorsze dni a my akurat mogliśmy znaleźć się w nieodpowiednim czasie i miejscu. Jak wybrnąć wówczas z sytuacji? Mianowicie pokazać nagranie z wideorejestratrora, które nie tylko nagrało cała sytuacje, ale również zrobiło pomiar naszej prędkości, z tym materiałem dowodowym z pewnością nie przegramy.

Rejestratory samochodowe stały się bardzo popularne zarówno wśród młodych jak i starszych, doświadczonych kierowców. Wielu producentów stara się wzbogacić swoje urządzenia w coraz to nowsze technologie, lepszą, jakość obrazu oraz większą pamięć po to, aby wybić się na rynku i pokonać konkurencje.

Przed wyborem należy zastanowić się nad tym, do czego ma nam służyć, najlepiej zapoznać się z rankingiem i opiniami a następnie udać się do sklepu, gdzie za pomocą ekspertów zakupimy nasze urządzenie, którym będziemy mogli się cieszyć podczas jazdy.