U kogo kupić zamienniki tonerów

Od kilku lat zamienniki tonerów cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce. Nie trzeba się długo domyślać, dlaczego tak się dzieje. Przede wszystkim głównym powodem jest to, że zamienniki tonerów pozwalają o ponad połowę obniżyć koszta druku w firmie. W przypadku firm, w których drukuje się bardzo duże ilości dokumentów, w skali całego roku może to przynieść nawet kilkutysięczne oszczędności. Jest więc to dobry argument, aby przemyśleć przejście z oryginalnych tonerów na zamienniki. Czy można kupić pierwszy lepszy zamiennik, który pasuje do naszej drukarki? Teoretycznie tak i raczej nie będzie problemów z jego zainstalowaniem. My jednak sugerujemy, aby zamienniki tonerów kupować bardziej dokładnie, dowiadując się nieco przydatnych informacji na temat ich sprzedawcy. Czy to takie ważne?

Tak – pomimo tego że zamienniki tonerów wykorzystują kasety oryginalne, to jednak od sposobu ich regeneracji będzie zależała jakość wydruków. To ile proszku zostanie wsypane do środka tonera, a także jakiej jakości on będzie, bezpośrednio przełoży się na jakość wydruku. Dlatego zawsze zachęcamy, aby kupować zamienniki tonerów od firm, które już od wielu lat istnieją na rynku i można zweryfikować opinie na ich temat. W czasach kiedy każda firma istnieje w internecie, jest to tym łatwiejsze. Można się zatem dowiedzieć nie tylko tego, ile kosztują wybrane zamienniki, ale również czy drukarka akceptuje je oraz jak wygląda wydajność ich działania. Czy pozwalają na wydrukowanie takiej samej liczby stron, jak na oryginalnym tonerze, czy jednak liczba wydruków drastycznie spadła?

 

Czy lepiej kupować zamienniki tonerów online, czy korzystając ze sklepów stacjonarnych? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. I tak do momentu aż nie zainstalujesz toneru w drukarce i nie zaczniesz drukować, nie będziesz mógł się przekonać o tym, jak dany produkt się spisuje. Kupując zamienniki tonerów online, nie musisz się martwić o to, czy zostaną bezpiecznie dostarczone. Każdy toner jest bowiem indywidualnie pakowany w specjalne foliowe opakowanie, wypełnione powietrzem w celu lepszej amortyzacji.